Az árkok egyik fontos jellemzője, hogy kettő vagy több oldalra választ szét valamit. Átjárhatatlanul. A Kedves Vezető és csapata ebben az ároksásában azt hiszem világbajnok...
1. Szakmaiság vagy a párthoz való feltétlen lojalitás között azt hiszem az utóbbi fél év igencsak jó szélesre nyitotta az egyébként sem jelentéktelen árkot. Ahogy Illés Ranger Zoltán ezt határozottan jelezte a feltétlen lojalitás a nyerő oldal jelenleg. Mint a régi szép időkben: a pártagkönyv nem feltétel, de nélküle esélyed sincs.
2. Az egyéni öngondoskodás és az állam atyáskodó mindenhatósága között a Kedves Vezető nem sokat hezitált: kizárólag az állam tudja, hogy mi a jó a polgárainak, mert a polgárok saját maguk képtelenek eligazodni bonyolult világunk útvesztőiben. Különösen igaz ez a manyup pénzekre, jobb helyen van az (n)állam.
3. A magántulajdon valójában egy mocskos kapitalista métely (márcsak ezért sem kell védenie az alkotmánybíróságnak), amelynél a közösségi/állami tulajdon eredendően magasabb rendű. Node mi mást is várhatnánk a neokummunista filozófiától.
4. A pragmatikus, szekularizált alkotmány nem tudja kifejezni/leírni az állam működési elveit, hiszen az állam és az egyházak szétválasztása egy régen meghaladott ostobaság.
5. A szegénység felszámolása és a szegények és gazdagok közötti szakadék áthidalására a Kedves Vezető megtalálta a csodaszert: 16 %-os egykulcsos adó.
6. Az újságírói parttalan véleményszabadság valójában elferdíti a valóságot, a sokféle ellentétes véleménnyel meg össze is zavarja az egyszerű polgárokat. Ezt a tarthatatlan helyzetet elkerülhetetlenül kezelni kellett a médiatörvényben. Orwell sok évtizedes víziója végre beteljesedhet.
7. A demokratikus, jogállami intézményrendszer és jogalkotás illetve jogalkalmazás vonatkozásában az eddigi elszigetelt, szigetszerű működés helyett a Nemzeti Együttműködés Rendszerében teljesedik ki a fülkeforradalom 2/3-os erőpolitizálása, hiszen miniszterelnöki megbízott irányítja az Öszödi Igazmondó fejvadászatát, semmisségi törvényben változtatják meg a bírósági ítéleteket, kormányhatározat mondja ki MAL Zrt. bűnösségét, stb. Ma már a rendőrség, az ügyészség és a bíróság szerepét is átvette a Parlament. Nem is értem minek tartjuk még fenn őket, mocsok sokba kerülnek.
De a hazai árokásás nem tudja kielégíteni a Kedves Vezetőt, mert végtelen tehetségében mindezt a külhoni magyarság köreibe is exportálja.
1. Romániában Tőkés "Püspökfalat" László most alakuló új pártját fogja támogatni a Kedves Vezető, amihez az eddigi egész határon túli támogatási rendszert lerombolják, mer'ugye az RMDSZ nem is a magyarokat képviseli.
2. A Szlovákiában kormánypártként létező magyar-szlovák vegyes párttal, a Híddal semmilyen kapcsolatba nem kíván kerülni a szimbolikában egyébként erős Kedves Vezető, továbbra is kizárólag a Magyar Koalíció Pártjával beszélgetnek.
Pedig azt hittem a 2/3 (sőt egyesek szerint 4/3!) birtokában az árkokat nem tovább mélyítik majd, hanem betemetik, vagy legalább hidakat építenek rajtuk. Egyszerűen nem nagyon értem, hogy ha szinte mindenki az ároknak azon az oldalán van, ahol mi, akkor miért szélesítik, mélyítik, sőt miért nyitnak újabb árkokat ilyen rohamtempóban. Két dolgot tudok elképzelni.
A. Mégiscsak jó sokan maradtak még az árkok másik oldalán, így jó nagy árkokat kell készíteni, hogyha fordul a helyzet, akkor ne lehessen olyan könnyen átkelni rajtuk.
B. A másik oldalról a Kedves Vezetőnek, csapatának és támogatóiknak az árkok léte adja az önigazolást, hiszen a 2/3 valami ellenében jött létre, nem pedig valamiért. Így aztán létük és 2/3 fenntartása kikényszeríti, hogy árkot ássanak. Hogy ez kinek jó? Nyilván a teljes politikai elitnek. Valódi megoldásokat nem kell adni és így is az idők végezetéig a hatalomban lehet maradni.
A Római Birodalom irányításának sokévezredes technikája ma is kifogástalanul működik: Divide et impera!
Laszt kommentz